World RX of Riga
World RX

DOMINĒJOŠAIS KRISTOFERSONS KĻŪST PAR PIECKĀRTĒJU PASAULES ČEMPIONU RALLIJKROSĀ

Johans Kristofersons šodien izcīnīja savu piekto FIA pasaules rallijkrosa čempiona titulu, kļūstot par pirmo čempionu, kurš titulu izcīnījis ar elektroauto. Barselonas dubultposma otrajā dienā Kristofersons saviem konkurentiem neatstāja ne mazākās cerības, kāpjot uz goda pjedestālā augstākā pakāpiena. Līdzās pieckārtējam čempionam godalgotajā trijniekā arī Timijs Hansens un Ole Kristians Veibijs.

World RX

Jau SuperPole izcīņā Johans Kristofersons pārliecinoši pieteica savu kandidatūru čempiona titula priekšlaicīgai noskaidrošanai, veicot apli par 0,998 sekundēm ātrāk par tuvāko sekotāju Timiju Hansenu, kamēr trešais ātrākais bija Kristofersona komandas biedrs Ole Kristians Veibijs.

Kvalifikācija iesākās ar satriecošu dueli starp Veibiju un Kevinu Hansenu. Abi sportisti trasē bija teju nešķirami gan brauciena ievadā, gan pēc džokera apļu veikšanas. Finišā pārāks izrādījās Veibijs, taču temps otrā braucienā bija ievērojami augstāks, kā rezultātā kopējā ieskaitē labāko trijniekā iekļuva Kristofersons, Timijs Hansens un Niklass Gronholms.

Otrajā kvalifikācijas kārtā brāļi Hanseni parūpējās par Gronholma pieveikšanu. Rūtoto finiša karogu pirmais sasniedza sestdienas posma uzvarētājs Timijs Hansens, taču šoreiz ar to nepietika, lai summā pieveiktu Kristofersonu, kurš neskatoties uz zaudēto laiku ari lēnākā komandas biedra Veibija, uzrādīja labāko rezultātu. Norvēģis kopējā ieskaitē ierindojās trešais, priekšā Kevinam Hansenam.

Pēc grūstīšanās progresa kārtas pirmajā līkumā kontakts ar Veibiju lika Kevina Hansena mašīnai atsisties pret drošības barjeru. Zaudējis daudz laika, K.Hansens finišēja aiz Kristofersona, Veibija un Klāras Andersones. Kevina brālim Timijam Hansenam klājās krietni labāk – viņš iesoļoja pusfinālā, uzveicot Gronholmu, Gustavu Bergstromu un Renē Mjunihu.

Pirmajā pusfinālā Kristofersons pārliecinoši finišēja pirmajā vietā. Viss liecināja, ka Gronholms kļūs par tuvāko sekotāju, tomēr tehnisks automašīnas defekts ļāva Andersonei un Mjuniham noķert somu braucēju. Kamēr Andersone apdzina komandas biedru un nodrošināja vietu finālā, Mjuniham tas neizdevās – tādējādi finālā iekļuva Gronholms.

Otrā pusfinālā ambiciozs un agresīvs manevrs startā no ārmalas Kevins Hansena izpildījumā noslēdzās ar Bergstroma mašīnas aizķeršanu. Hansens no pēdējās vietas centās saglābt zaudēto, taču ar Bergstroma apsteigšanu bija par maz, lai iekļūtu finālā. Uzvaru braucienā  izcīnīja Timijs Hansens, bet Veibijs finišēja otrais.

Iekšmalas priekšrocības ļāva Kristofersonam dominējošo nedēļas nogali noslēgt ar kārtīgu saldo ēdienu – uzvaru finālā un piektā pasaules čempiona titula nodrošināšanu. Izspieduši Andersoni un Gronholmu ārmalā, T.Hansens un Veibijs uzsāka cīņu par otro vietu. Veibijs laicīgi devās džokerī, taču nespēja rast veidu kā pieveikt Timiju. Gronholmam vēlreiz saskaroties ar tehniskām ķibelēm, Andersone finišēja ceturtajā vietā.

Tādējādi Kristofersons šosezon guvis 163 punktus un vairs nav noķerams, taču cīņā par vicečempiona godu divas lieliskas dienas ļāvušas iniciatīvu iegūt Timijam Hansenam, kuram nu 123 punkti. Viņam seko Gronholms ar 114 punktiem, bet Kevins Hansens un Veibijs guvuši pa 112 punktiem katrs.

“Vienmēr ir patīkami titulu nodrošināt ar uzvaru. Tas allaž ir sapņu scenārijs. Esmu ļoti pateicīgs komandai un priecīgs, ka tai izdevies nodrošināt titulu komandu ieskaitē. Olem Kristianam Veibijam pēdējie posmi nebija diez ko veiksmīgi, tomēr viņš spēja atgūties un finišēt trešajā vietā. Tiešām izbaudīju mašīnas ātrumu un izdevību veikt piecus satriecošus apļus. Piektais tituls… Paies laiks līdz spēšu tam pilnībā noticēt. Šodien sacensības klātienē noskatījās arī mana draudzene un dēls. Esmu ļoti lepns un priecīgs,” pēc finiša pavēstīja Johans Kristofersons, nu jau pieckārtējais pasaules čempions rallijkrosā.

RX2e

RX2e ieskaitē, neraugoties uz stabilu progresu nedēļas nogales garumā, Formula 1 un MotoGP zvaigznes Niks Haidfelds un Karloss Čeka savos pusfinālos palika pēdējā vietā un finālam nekvalificējās. Finālā pie savas pirmās uzvaras tika Izaks Sjokvists, tomēr visa uzmanība tika veltīta otrās vietas ieguvējam Viktoram Vranksam, kurš 16 gadu vecumā kļuva par RX2e čempionu. Trešajā vietā finišēja Nils Andersons, arī sezonas kopvērtējumā paliekot trešajā vietā aiz Vranksa un Sjokvista.

Katalonija bija World RX 2022. gada čempionāta priekšpēdējā pieturvieta, sezonai noslēdzoties 12. un 13. novembrī ar dubultposmu Nirburgringā, Vācijā.

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.