World RX of Riga
World RX of Riga
World RX

JĀNIS BAUMANIS ATGRIEŽAS EURO RX1, PARAKSTA LĪGUMU AR #YELLOWSQUAD

Jānis Baumanis, viens no pagājušās sezonas līderiem FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā, šosezon Euro RX1 atgriezīsies #YellowSquad komandas sastāvā, ar mērķi izcīnīt Eiropas čempiontitulu rallijkrosā.

Jānis Baumanis starptautiskā rallijkrosa dalībnieku parkā redzams kopš 2014. gada, kad viņš izcīnīja trešo vietu FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super1600 (tagad pārsaukta par Euro RX3) klasē. Jau nākamajā sezonā viņš kļuva par Eiropas čempionu Super1600 klasē, kā arī Norvēģijas posmā debitēja pie Supercar (tagad pārsaukta par Euro RX1) klases auto stūres, kad ar Hansen Talent Development sagatavotu Peugeot 208 iekļuva labāko trijniekā.

Kopš tā laika, latviešu braucējs turpinājis izcelties starptautiskās sacensībās, 2019. gada sezonā divas reizes kāpjot arī uz goda pjedestāla FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmos. Tikmēr 2021. gada sezonas laikā Baumanis izcīnīja uzvaru Euro RX1 klases posmā Rīgā, sezonu noslēdzot trešajā vietā.

#YellowSquad ir daļa no Hansen Motorsport, un pievienošanās Zviedrijas komandai, kura no 1989. līdz 2016. gadam izcīnījusi kopumā divdesmit Euro RX čempiontitulus (ar pilotiem Kenetu Hansenu, Sūzenu Hansenu, Timuru Timerzjanovu un Kevinu Hansenu), Jānim Baumanim būs kā atgriešanās savas pilnpiedziņas karjeras sākumā,.

“Esmu ārkārtīgi priecīgs par iespēju šosezon pievienoties #YellowSquad komandai,” stāsta 29 gadus vecais Jānis Baumanis. “Savu Supercar karjeru 2015. gadā sāku Hansen komandā un ir lieliski atkal pievienoties pasaulē slavenākajai rallijkrosa komandai, lai veiktu pilnu Euro RX sezonu.”

“Jau pērn startējot Eiropas rallijkrosa čempionātā pārliecinājos, cik daudz spēcīgu braucēju šeit startē un cik aizraujošas ir cīņas trasē. Esmu pārliecināts, ka šis gads būs vēl saistošāks un trasē redzēsim vairākus pazīstamus braucējus. Ar nepacietību gaidu iespēju parādīt savas spējas trasē un cīnīties par augstākajām vietām!

Cīņā par titulu, Jānis sēdīsies Peugeot 208, pirmajam posmam Nirādas trasē Ungārijā notiekot jau pēc nepilna mēneša – 21.-22. maijā. Gan #YellowSquad komandas direktors Kevins Hansens, gan komandas vadītājs Eriks Farens, kuram pašam bijusi veiksmīga autosportista karjera, šajā sezonā no komandas sagaida augstvērtīgus rezultātus.

Ir lieliski ka #YellowSquad turpina augt un tagad varam spert nākamo soli mūsu attīstībā,” atzīst Kevins Hansens, kurš izcīnījis uzvaru divos World RX posmos. “Jau no laika gala, šis ir bijis mūsu mērķis, ka Hansen Motorsport ir pārstāvēta visos rallijkrosa līmeņos. Mūsu zīmola vīzija vienmēr ir ietvērusi dalību visos šajos čempionātos, kuru beidzot esam realizējuši. Hansen Motorsport vienības nu būs pārstāvētas visos rallijkrosa pakāpienos, no CrossCar līdz pat sporta augstākajam līmenim World RX.”

Esam priecīgi mūsu komandā atkal redzēt Jāni, būs pagājis kāds laiks, kopš viņš dažus gadus atpakaļ brauca Hansen Talent Development sastāvā. Jānis pēdējo gadu laikā ir pierādījis savu ātrumu trasē un mūsu komandā ieradies, lai kļūtu par Eiropas čempionu. Domāju, ka mums ir lieliskas iespējas cīnīties par visaugstākajiem rezultātiem.”

Fantastiski, ka visa #YellowSquad komanda turpina attīstīties un pievienojas Euro RX1, jo sevišķi zinot Hansen Motorsport vēsturi Eiropas čempionātā,” papildina Eriks Farens. “Līguma noslēgšana ar posmu uzvarētāju un savas prasmes jau pierādījušu braucēju kā Jānis ir lielisks sasniegums mūsu komandai. Jāni pazīstu jau daudzus gadus un esmu pārliecināts, ka viņš ar 208 WRX būs ļoti ātrs. Mums ir lieliska komanda un es jau nevaru sagaidīt sezonas sākumu.”

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.